0 0
Gjoks pule n’skarë

Gjoks pule n’skarë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 file pule
6 lugë gjelle gjalpë kikiriku
4 lugë gjelle vaj ulliri
½ lugë spec pluhur djegës
1 thelpinj hudhre
Kuzhina:

  Një mënyrë tjetër për të gatuar mishin e pulës. Thjeshtë, lehtë e shijshëm!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 525 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Me një thikë të mprehtë, filenë e pulës ndajeni në shirita të gjatë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë trazojini bashkë gjalpën e kikirikut, specin djegës dhe hudhrën e grirë imët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në këtë masë shtoni mishin e pulës. Enën mbulojeni dhe mishin lëreni të marinohet në një vend të ftohtë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas marinimit, mishin vendoseni në shtiza kuzhine dhe piqeni në skarë për 5-10 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejeni me perime ose sipas dëshirës suaj.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Vezë n’kulac
  i ardhshmi
  Frappe me hurma
  • 525 Pamje
  • 2 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 file pule
  6 lugë gjelle gjalpë kikiriku
  4 lugë gjelle vaj ulliri
  ½ lugë spec pluhur djegës
  1 thelpinj hudhre

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Vezë n’kulac
  i ardhshmi
  Frappe me hurma