0 0
Gjysmëhëna me brumë patatesh

Gjysmëhëna me brumë patatesh

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr patate
250 gr djath mozzarella
200 gr miell
50 gr djath parmezan
30 gr gjalpë
Cuisine:

  Një brumë pak më ndryshe e i mbushur me djathë. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 602 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet ziejini, qërojini e shtypini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojuni miellin, gjalpën e parmezanin duke krijuar një brumë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Brumin lëreni në frigorifer që të ftohet.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj bëni toptha brumi dhe mbushini me copa djathi.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mbyllini në formë gjysmëhëne dhe renditini në tavën ku do të piqen.

  Step 6
  Mark as Complete

  Futini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 15 minuta.

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Patate karbonara
  next
  Brokoli me hudhër
  • 602 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr patate
  250 gr djath mozzarella
  200 gr miell
  50 gr djath parmezan
  30 gr gjalpë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Patate karbonara
  next
  Brokoli me hudhër