0 0
Gjyveç express

Gjyveç express

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
6 patate
250 gr mish i bluar
1/2 filxhan oriz
1 qepë e kuqe
1 karrotë
erëza
piper
domate të copëtuara
1 lugë gjelle pure domatesh
Kuzhina:

  Një recetë për ditët kur nuk keni shumë kohë për të gatuar një drekë për të qenë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 303 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në zjarr mesatar fërgoni qepën e karrotën e grirë. Kaurdisini mirë e më pas shtoni edhe mishin e bluar, piperin e erëzat.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të ketë ndryshuar ngjyrë mishi, shtoni edhe domatet e prera dhe purenë e domates.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet qërojini e pritini në rrathë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund të tavës shtroni një rend patate, një rend oriz.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe kripën.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipër kësaj mase shtroni mishin e kaurdisur me perime e sipër mish edhe një rend me patate të prera.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtoni ujë derisa të mbulohen patatet e më pas tavën mbulojeni me folie alumini.

  Hapi 8
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën piqeni në furrën e parangrohur në 200 gradë për 20 minuta.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Pije vitaminoze dimri
  i ardhshmi
  Ëmbëlsirë e veçantë me mollë
  • 1 303 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  6 patate
  250 gr mish i bluar
  1/2 filxhan oriz
  1 qepë e kuqe
  1 karrotë
  erëza
  piper
  domate të copëtuara
  1 lugë gjelle pure domatesh

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Pije vitaminoze dimri
  i ardhshmi
  Ëmbëlsirë e veçantë me mollë