0 0
Gnocchi me salcë domatesh

Gnocchi me salcë domatesh

Ingredients

Adjust Servings:
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 qepë
1 spec i kuq
1 thelb hudhre
400 gr domate pelato
500 gr gnocchi
1 degëz borzilok
125 gr djath mozzarella
Cuisine:

  Këtë recetë të thjeshtë duhet ta provoni patjetër, pasiqë më të dashurit tuaj vërtetë do të kënaqen me shijen e magjishme të saj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 160 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Ngroheni vajin në një tigan të thellë e aty kaurdiseni qepën e specin e grirë imët për 5 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni hudhrën e shtypur e pas kësaj edhe domatet e prera.

  Step 3
  Mark as Complete

  Ziejini të gjitha për 10 minuta, duke i përzier herë pas here.

  Step 4
  Mark as Complete

  Gnocchi ziejini sipas udhëzimit në paketim e hidhini tek salca e zier.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kriposini, shtoni borzilokun e grirë dhe të gjithë masën zbrazeni në një tavë qeramike.

  Step 6
  Mark as Complete

  Gnocchi e përgatitura kështu spërkatini me mozzarella dhe piqini në furrë për 10 minuta, derisa djathi të marrë ngjyrë të artë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kek me qumësht të nxehtë
  next
  Si ta pastroni dërrasën e kuzhinës?
  • 160 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  1 qepë
  1 spec i kuq
  1 thelb hudhre
  400 gr domate pelato
  500 gr gnocchi
  1 degëz borzilok
  125 gr djath mozzarella

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek me qumësht të nxehtë
  next
  Si ta pastroni dërrasën e kuzhinës?