0 0
Gnocchi në salcë kremoze

Gnocchi në salcë kremoze

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
450 gr gnocchi
4 lugë gjelle gjalpë
2 thelpinj hudhre
100 gr djath parmezan
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Këto gnocchi do t’i përgatisni më shpejtë se një sanduiç të ngrohtë. Provojini!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 216 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Gnocchit ziejini në ujë me kripë dhe ndani anash 50 ml nga ky ujë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën shkrijeni në tavë, shtoni hudhrën e grirë dhe kaurdiseni për 2 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni gnocchit, 50 ml ujë dhe parmezanin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë e ziejini për disa minuta në zjarr të ulët.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini, piperosini dhe shërbejini menjëherë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Tavë me bukë të ndenjur
  i ardhshmi
  Picë me spinaq
  • 216 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  450 gr gnocchi
  4 lugë gjelle gjalpë
  2 thelpinj hudhre
  100 gr djath parmezan
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tavë me bukë të ndenjur
  i ardhshmi
  Picë me spinaq