0 0
Gonzalesi i shpejtë

Gonzalesi i shpejtë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
15 lugë gjelle sheqer
15 lugë gjelle miell
3 vezë
150 ml vaj
150 ml qumësht
1 pluhur pjekurinash
Për shurupin:
15 lugë gjelle ujë
15 lugë gjelle sheqer
1 sheqer vanilje
3 lugë gjelle kakao
Kuzhina:

  Një ëmbëlsirë që do të jetë e gatshme sa hap e mbyll sytë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 340 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Për masën e kekut miksojini mirë të gjithë përbërësit.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Zbrazeni në tepsinë e lyer me pak vaj dhe piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për afeo 30 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Njëkohësisht përgatiteni shurupin për ëmbëlsirën, duke ngrohur bashkë të gjithë përbërësit. Mos i lini të vlojnë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shurupi i nxehtë hidhet mbi kekun e nxehtë.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Mish pule në gjalpë kikiriku
  i ardhshmi
  Supë me hudhër
  • 1 340 Pamje
  • 45 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  15 lugë gjelle sheqer
  15 lugë gjelle miell
  3 vezë
  150 ml vaj
  150 ml qumësht
  1 pluhur pjekurinash
  Për shurupin:
  15 lugë gjelle ujë
  15 lugë gjelle sheqer
  1 sheqer vanilje
  3 lugë gjelle kakao

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Mish pule në gjalpë kikiriku
  i ardhshmi
  Supë me hudhër