0 0
Gullash me lakër të thartë

Gullash me lakër të thartë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1200 gr lakra të tharta
3 qepë një e kuqe , një qepë e bardhë dhe një qepë e re
2 karrota
3 patate
200 gr domate të thara
400 gr salcë domatesh me erëza
vaj ulliri
500 ml ujë
mish të thatë
Kuzhina:

  Po ndajmë me ju një recetë klasike austriake të gatimit të gullashit me lakër të thartë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 252 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë përbërësit i hedhim në tenxhere, pasi t’i kemi grirë paraprakisht dhe i ziejmë për 35 minuta në temperaturë mesatare.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Nëse para zierjes së gjellës shikoni që lakrat janë shumë të tharta, atëherë shpëlajini me ujë të nxehtë. Ndërkohë që gjatë zierjes hidhjuni 5-6 lugë gjelle jogurt dhe kjo do të ndihmojë në largimin e thartirës.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Hasude me arra
  i ardhshmi
  Ëmbëlsirë e bardhë
  • 1 252 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1200 gr lakra të tharta
  3 qepë një e kuqe , një qepë e bardhë dhe një qepë e re
  2 karrota
  3 patate
  200 gr domate të thara
  400 gr salcë domatesh me erëza
  vaj ulliri
  500 ml ujë
  mish të thatë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Hasude me arra
  i ardhshmi
  Ëmbëlsirë e bardhë