0 0
Gullash pule me makarona

Gullash pule me makarona

Cuisine:

  Një drekë e tillë asnjëherë nuk do t’iu dal nga qejfi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 255 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin priteni në kubikë, kriposeni e piperosni dhe hidhini mëlmesa të tjera sipas dëshirës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj, skuqeni në vaj të nxehtë e gjatë kësaj periudhe shtojani hudhrën e grirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Domatet qërojini. Shtoni edhe perimet e tjera e kaurdisini mirë të gjitha derisa të zihet mirë domatja e të shndërrohet në salcë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund shtojani edhe pak mjaltë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë gullash pule shërbejeni sipër makaronave të ziera më parë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Gjellë me mish pule
  next
  Krem qumështi me vanilje
  • 255 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjellë me mish pule
  next
  Krem qumështi me vanilje