0 0
Gurabia me arra

Gurabia me arra

Ingredients

Adjust Servings:
100 gr gjalpë
100 gr sheqer
2 vezë
200 gr miell
arra të bluara
lëvore limoni
Cuisine:

  Ndajmë me ju recetën për gurabi të shijshme me arra, që do t’iu kthejnë në kohërat e bukura të fëmijërisë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 429 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjalpën rraheni bashkë me një vezë e një të kuq të vesë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni miellin dhe lëvoren e limonit e më pas krijoni një brumë të butë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Brumin vendoseni në frigorifer të qëndrojë për afro një orë e më pas hapeni në një petë të madhe me trashësi prej gjysmë centimetri.

  Step 4
  Mark as Complete

  Me ndihmën e një kallëpi nxirrini gurabitë e madhësisë së dëshiruar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Gurabitë kalojini në një anë në të bardhë të vesë e më pas në arrat e bluara.

  Step 6
  Mark as Complete

  Renditini në tavën përkatëse dhe piqini në furrën e parangrohur në 170 gradë për afro 15 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Ëmbëlsirë e vjetër me kos
  next
  Supë e shijshme me lulelakër
  • 429 Views
  • 1.30 hr
  • Serves 8
  • Vështirësia: Medium
  • 170

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  100 gr gjalpë
  100 gr sheqer
  2 vezë
  200 gr miell
  arra të bluara
  lëvore limoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë e vjetër me kos
  next
  Supë e shijshme me lulelakër