0 0
Gurë në veshka? Përdorni çaj me bërthama shalqiri

Gurë në veshka? Përdorni çaj me bërthama shalqiri

Cuisine:

  Directions

  Share

  Jo vetëm lëkurat dhe lëngu i shalqirit janë të dobishme për shëndetin dhe estetikën. Përveç frutit që është i mrekullueshëm, edhe bërthamat e tij janë tepër të dobishme.

  Ato mund të përdoren për të ngrënë (të pjekura), por edhe mund të përgatiten si çaj.

  Merrni 1 lugë gjelle me bërthama shalqiri të bluara.  Shtoni mbi to 1 filxhan çaji me ujë të vluar mirë. Lërini të mbuluara me kapak për 10 – 15 minuta.

  Kullojeni këtë çaj dhe pini nga 1 filxhan në ditë. Kjo do të ndihmojë për të shkrirë gurët në veshka madje edhe për të stimuluar veshkat jo shumë aktive, pasi ka veprim diuretik.

   

  (Visited 1,126 times, 1 visits today)
  previous
  Patëllxhanë në furrë
  next
  Banane të fërguara me kokos
  • 1,126 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Patëllxhanë në furrë
  next
  Banane të fërguara me kokos