0 0
Hasude me arra

Hasude me arra

Përbërësit

300 gr niseshte
300 gr sheqer
500 ml ujë
100 gr gjalpë
fruta të thata
Kuzhina:

  Hasude është një ëmbëlsirë tradicionale, shumë e dëshiruar nga të gjithë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 7 122 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Sheqerin e hedhim në një tenxhere dhe e trazojmë derisa të karamelizohet.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj e shuajmë me shumë pak ujë dhe ia shtojmë gjalpën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Njëkohësisht shkrijmë niseshten me ujë dhe e bashkojmë me masën e bërë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  I trazojmë të gjitha bashkë derisa të krijohet lidhja mes tyre.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipas dëshirës i shtojmë arra ose fruta të tjera të thata.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  12 petë
  i ardhshmi
  Gullash me lakër të thartë
  • 7 122 Pamje
  • 40 min
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  300 gr niseshte
  300 gr sheqer
  500 ml ujë
  100 gr gjalpë
  fruta të thata

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  12 petë
  i ardhshmi
  Gullash me lakër të thartë