0 0
Hummus

Hummus

Cuisine:

  Hummusi është nga salcat që nuk na mërziten asnjëherë. Provojeni këtë variant të përgatitjes së tij e kënaquni me shijen e mrekullueshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,113 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qiqrrat lajini dhe kullojini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vendosini në blender dhe bluajini bashkë me hudhrën e qëruar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni pastën tahini, lëngun e limonit dhe vajin e ullirit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni dhe trazojeni mirë masën.

  Step 5
  Mark as Complete

  Hummusi juaj është i gatshëm për konsumim.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ruajeni në vend të errët e të ftohtë.

  previous
  Peshk me troshka buke
  next
  Shurup kundër kollës në kushte shtëpie
  • 1,113 Views
  • 10 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Peshk me troshka buke
  next
  Shurup kundër kollës në kushte shtëpie