0 0
I mrekullueshmi vaj i jaseminit

I mrekullueshmi vaj i jaseminit

Directions

Share

Një mënyrë mjaft natyrale dhe e efektshme për të luftuar dhe kapërcyer gjendjen e stresit, ankthet, depresionin, pasiguritë ose moralin  e ulët janë edhe vajrat esencialë.

Në mënyrë të veçantë, ju sugjerojmë vajin e mrekullueshëm të jaseminit. Kjo bimë më gjethe jeshile dhe lule të mëdha çel e zvarritet në mure e pjergulla nga pranvera në vjeshtë duke lëshuar një aromë të këndshme e të ëmbël. Vaji i kësaj bime të preferuar arabe përveçse është një hidratues i shkëlqyer i lëkurës suaj ka edhe benefite të tjera. Lufton rrudhat, skuqjet e lëkurës, lehtëson sëmundjen e psoriasis dhe problemet hormonale femërore.

Ky vaj është thesar, për 1 litër duhen 8000 lule. Ja disa benefite të tjera:

Jo të gjithë e dinë se është qetësues dhe shërben si një ilaç natyral për të kuruar pagjumësinë!

10 pika në vaskën e banjës do ju relaksojnë menjëherë pas një ditë të lodhshme.

Shtojini 10 pika vaj jasemini vajit tuaj të masazhit dhe masazhoni lehtë barkun, dhimbjet e ciklit menstrual apo muskujve do ju pushojnë si me magji!

Përhapni 3 pika vaj jasemini në fytyrë dhe do t’ju zëvendësojë kremin anti-rrudhë.

Vendosni disa pika vaj jasemini mbi dekolte ose në kyçet e duarve përpara një takimi romantik, është jo vetëm një afrodiziak që i shton fantazinë partnerit tuaj, por ju shmang nervozizmin që mund t’ju kapë dhe ju shton vetëvlerësimin!

Mos e lini pa provuar dhe relaksohuni këtë mbrëmje!

(Visited 152 times, 1 visits today)
previous
Disa mënyra si t’i mbani vezët të freskëta për një kohë të gjatë
next
Kadaif me arra
  • 152 Views
  • Vështirësia: Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Disa mënyra si t’i mbani vezët të freskëta për një kohë të gjatë
next
Kadaif me arra