0 0
Ja zgjidhja më e mirë për gjumë të qetë

Ja zgjidhja më e mirë për gjumë të qetë

Ingredients

Adjust Servings:
1 filxhan qumësht
1 lugë gjelle kamomil të thatë
1 ose 2 lugë gjelle mjaltë

Çaji i kamomilit është një kurë e hershme e mjekësisë alternative e sidomos për qetësim para gjumit. Por cila është zgjedhja më e mirë për çajin e kamomilit, uji apo qumështi? Një filxhan qumësht i ngrohtë me çaj kamomili rekomandohet më shumë nga mjekët si një qetësues para gjumit. Për një shëndet të mirë, ky kombinim është i duhuri.

Ingredients

Directions

Share
(Visited 192 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Përziejeni qumështin dhe kamomilin në një enë të vogël: lërini të ziejnë në zjarr të ulët për 15-20 minuta. Pijeni të ngrohtë.

previous
Brownie kremoz
next
Si përgatitet boza dhe cilat janë vlerat ushqyese të saj
  • 192 Views
  • 10 min
  • Serves 1
  • Vështirësia: Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 filxhan qumësht
1 lugë gjelle kamomil të thatë
1 ose 2 lugë gjelle mjaltë

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Brownie kremoz
next
Si përgatitet boza dhe cilat janë vlerat ushqyese të saj