0 0
Kaçamak

Kaçamak

Ingredients

Adjust Servings:
miell misri
pak vaj
150 gr gjalpë
1300 ml ujë
1 lugë gjelle kripë
Cuisine:

  Kaçamak është një nga ushqimet tradicionale më të përdorura në vendet e Ballkanit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 3,801 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Hedhim ujin dhe pak vaj në tenxhere. Kur të vlojë shtojmë miellin e misrit dhe e përziejmë vazhdimisht derisa të trashet.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pas zierjes së kaçamakut djegim pak gjalpën, të cilën ia hedhim sipër para shëbimit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mund të shtoni edhe djath të thërmuar sipas dëshirës.

  previous
  Vezë n’avokado
  next
  Kek i përmbysur me mollë
  • 3,801 Views
  • 40 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  miell misri
  pak vaj
  150 gr gjalpë
  1300 ml ujë
  1 lugë gjelle kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Vezë n’avokado
  next
  Kek i përmbysur me mollë