0 0
Karrota turshi

Karrota turshi

Përbërësit

1 1/2 kg karrota
250 gr hudhër
100 gr speca djegës * feferona
250 ml vaj
250 ml uthull
magdanoz
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Si adhurues të karrotës, kemi gjetur një mënyrë të vecanë për ta shijuar atë edhe gjatë dimrit.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 921 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Hudhrën qërojeni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Qërojini edhe karrotat dhe grijini në rende.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat djegës pastrojini. Pastaj hudhrën dhe specat bluajini në blender.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një tigan hidheni karrotën e grirë dhe përzierjen me hudhër e speca. Shtoni vajin dhe kaurdisini derisa të zbuten.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni uthullën dhe vazhdoni zierjen derisa të avullojë e tëra.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni magdanozin e grirë imët, kripën dhe vazhdoni zierjen edhe për pak minuta.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar zbrazeni në kavanozë qelqi dhe lëreni të ftohet mirë para përdorimit.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Salcë tabasco
  i ardhshmi
  Kek me shije limoni
  • 921 Pamje
  • 1.10 hr
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 1/2 kg karrota
  250 gr hudhër
  100 gr speca djegës * feferona
  250 ml vaj
  250 ml uthull
  magdanoz
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Salcë tabasco
  i ardhshmi
  Kek me shije limoni