0 0
Katrorka Lamington

Katrorka Lamington

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 vezë
350 gr sheqer
125 gr gjalpë
200 ml qumësht
300 gr miell
1 pluhur pjekurinash
Salca e cokollatës:
250 gr sheqer
125 gr gjalpë
1/2 cokollatë gatimi
10 lugë gjelle qumësht
miell kokosi
Kuzhina:

  Katrorkat Lamington janë një ëmbëlsirë që përcillet nga gjenerata në gjeneratë. Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 646 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë përbërësit për brumin i miksojmë bashkë dhe i zbrazim në tepsinë e lyer me yndyrë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumin e pjekim në furrën e parangrohur në 220 gradë derisa të skuqet.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të jetë ftohur, keku pritet në katrorka të barabarta.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë përbërësit për salcën e cokollatës i ziejmë bashkë. Në salcën e përgatitur kalojmë katrorkat e përgatitura. Pas kësaj i kalojmë në miell kokosi.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Tortë me biskota
  i ardhshmi
  Puding shtëpiak me mjedra
  • 646 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 220

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 vezë
  350 gr sheqer
  125 gr gjalpë
  200 ml qumësht
  300 gr miell
  1 pluhur pjekurinash
  Salca e cokollatës:
  250 gr sheqer
  125 gr gjalpë
  1/2 cokollatë gatimi
  10 lugë gjelle qumësht
  miell kokosi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë me biskota
  i ardhshmi
  Puding shtëpiak me mjedra