0 0
Katrorka pa vezë

Katrorka pa vezë

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell
250 ml jogurt
100 ml vaj
8 lugë gjelle sheqer
4 lugë gjelle kakao
4 lugë gjelle arra të bluara
4 lugë gjelle reçel kajsie
1/2 pluhur pjekurinash
Për salcën:
100 gr cokollatë gatimi
100 gr gjalpë
3 lugë gjelle sheqer
3 lugë gjelle kakao
Cuisine:

  Një zgjidhje e shpejtë dhe e shijshme, kur na hahet dicka ëmbël.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,036 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Jogurtin rraheni bashkë me vajin, sheqerin e recelin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni miellin, pluhurin për pjekurina e në fund edhe arrat e bluara bashkë me kakaon.

  Step 3
  Mark as Complete

  Masën e fituar zbrazeni në tavën e lyer me yndyrë e të spërkatur me pak miell.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për afro 20 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ndërkohë, cokollatën shkrijeni bashkë me gjalpë, sheqer e kakao.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ëmbëlsirën e nxehtë shpojeni me pirun e mbulojeni me cokollatën e shkrirë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Lëreni të ftohet pak e më pas shërbejeni.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Speca n’mazë
  next
  Gjethet e limonit, zgjidhje natyrale për shumë probleme
  • 1,036 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr miell
  250 ml jogurt
  100 ml vaj
  8 lugë gjelle sheqer
  4 lugë gjelle kakao
  4 lugë gjelle arra të bluara
  4 lugë gjelle reçel kajsie
  1/2 pluhur pjekurinash
  Për salcën:
  100 gr cokollatë gatimi
  100 gr gjalpë
  3 lugë gjelle sheqer
  3 lugë gjelle kakao

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Speca n’mazë
  next
  Gjethet e limonit, zgjidhje natyrale për shumë probleme