0 0
Kek i shijshëm me dredhëza

Kek i shijshëm me dredhëza

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr dredhëza
3 vezë
170 gr sheqer
170 gr miell
Kuzhina:

  Një ëmbëlsirë e shijshme me dredhëza, e cila do të jetë e gatshme për gjysmë ore.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 428 times, 17 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët bashkë me sheqerin rrahini për afro 2 minuta derisa të fitoni një masë kremoze.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gradualisht shtoni edhe 170 gr miell e më pas shtoni edhe dredhëzat, të cilat më parë i keni prerë në copa të vogla.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Sa më të vogla copat e dredhëzave, aq më bukur do të duket keku.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Kallëpin për ëmbëlsira lyejeni me gjalpë dhe në të zbrazeni brumin e fituar.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqeni për gjysmë ore në furrën e parangrohur në 175 gradë.

  i mëparshmi
  Salcë me kërpudha
  i ardhshmi
  Gjalpë kikiriku e bërë në shtëpi
  • 428 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 175

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr dredhëza
  3 vezë
  170 gr sheqer
  170 gr miell

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Salcë me kërpudha
  i ardhshmi
  Gjalpë kikiriku e bërë në shtëpi