0 0
Kek i shpejtë

Kek i shpejtë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 vezë
10 lugë të gjellës sheqer
12 lugë të gjellës qumësht
12 lugë të gjellës vaj
12 lugë të gjellës miell
1 pluhur pjekurinash
gjalpë glazura
4 lugë të gjellës kakao
2 lugë të gjellës sheqer
20 ml qumësht
miell kokosi
Kuzhina:

  Ju kanë ardhur mysafirë të papritur dhe nuk keni ëmbëlsirë në shtëpi? Ne kemi recetën për kekun më të lehtë e më të shpejtë të mundshëm. Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 24 541 times, 34 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Përbërësit për brumin i përzien mirë me mikser dhe i hedh në tavën ku do të piqet brumi.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumi piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Ndërkohë, në një enë hedh pak gjalpë, 4 lugë kakao dhe qumështin me sheqer.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të piqet keku e pret në format e dëshiruara dhe e lyen me glazurën e përgatitur përsipër.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Me glazurën e mbetur e lyen sërish sipërfaqen e kekut dhe e zbukuron me pak kokos sipër.

  i mëparshmi
  Moussaka greke
  i ardhshmi
  Tortëza me çokollatë dhe lajthi
  • 24 541 Pamje
  • 50 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 vezë
  10 lugë të gjellës sheqer
  12 lugë të gjellës qumësht
  12 lugë të gjellës vaj
  12 lugë të gjellës miell
  1 pluhur pjekurinash
  gjalpë glazura
  4 lugë të gjellës kakao
  2 lugë të gjellës sheqer
  20 ml qumësht
  miell kokosi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Moussaka greke
  i ardhshmi
  Tortëza me çokollatë dhe lajthi