0 0
Kek Llava

Kek Llava

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
250 gr gjalpë
300 gr sheqer
6 vezë
1 sheqer vanilje
130 gr miell
250 gr çokollatë e zezë
Kuzhina:

  E butë, dekadente, me çokollatë. Një ëmbëlsirë e përsosur për mysafirët e papritur!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 388 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën e mbajtur në temperaturë ambienti rraheni derisa të shkumojë bashkë me sheqerin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe 6 vezët dhe vazhdojeni miksimin duke hedhur një nga një tek ena edhe sheqer vaniljen, miellin dhe çokollatën e shkrirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kallëpët e posaçëm për soufflé lyejini me yndyrë dhe spërkatini mirë me miell.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbushini me brumin e përgatitur dhe piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 12 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Biskota me shije kafeje
  i ardhshmi
  Ujë i aromatizuar
  • 388 Pamje
  • 30 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  250 gr gjalpë
  300 gr sheqer
  6 vezë
  1 sheqer vanilje
  130 gr miell
  250 gr çokollatë e zezë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Biskota me shije kafeje
  i ardhshmi
  Ujë i aromatizuar