0 0
Kek me çokollatë e banane

Kek me çokollatë e banane

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
5 vezë
200 gr miell
150 gr sheqer
200 gr cokollatë gatimi
2 banane
100 gr rrush i thatë/stafidhe
1 pluhur pjekurinash
200 gr gjalpë
Kuzhina:

  Kush e do çokollatën e bananet, do ta dojë edhe këtë kek.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 827 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini bashkë me sheqern.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Çokollatën shkrijeni me gjalpën dhe këtë masë shtojeni tek vezët. Rrahini sërish me mikser.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas shtoni miellin e bërë bashkë me pluhurin për pjekurina, rrushin e thatë dhe bananet e prera.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumin e fituar zbrazeni në tavën e lyer me yndyrë dhe të spërkatur me pak miell.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqeni për 60 minuta në furrën e parangrohur në 180-190 gradë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Makarona me mozzarella
  i ardhshmi
  Qull tërshëre, i përsosur për pastrimin pranveror të organizmit
  • 827 Pamje
  • 1.30 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180/190

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  5 vezë
  200 gr miell
  150 gr sheqer
  200 gr cokollatë gatimi
  2 banane
  100 gr rrush i thatë/stafidhe
  1 pluhur pjekurinash
  200 gr gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Makarona me mozzarella
  i ardhshmi
  Qull tërshëre, i përsosur për pastrimin pranveror të organizmit