0 0
Kek me karrota

Kek me karrota

Ingredients

Adjust Servings:
1 gotë miell
½ gotë karrota
½ gotë arra
1 gotë sheqer
½ gotë qumësht të freskët
2 vezë
2 sheqer vanilje
½ gotë vaj
1 lugë e vogël kanellë Podravka
1 lugë e vogël pluhur pjekurinash
Cuisine:

    Vjeshta është stina ideale për të gatuar ëmbëlsirat tona të preferuara e për t’i shijuar ato pa u ndier në faj. Ky kek me karrota është nga ato ëmbëlsirat që kemi qejf t’i shijojmë shpesh.

    Ingredients

    Directions

    Share
    (Visited 12,396 times, 1 visits today)
    Step 1
    Mark as Complete

    Në një enë të thellë rrahini vezët me sheqerin. Shtoni vajin, qumështin dhe miellin e bashkuar më parë me kanellën, pluhurin për pjekurina dhe sheqer vaniljen.

    Step 2
    Mark as Complete

    Masën përziejeni mirë derisa të fitoni një brumë të butë. Më pas shtoni edhe karrotat dhe arrat e grira/bluara.

    Step 3
    Mark as Complete

    Në fund masën miksojeni edhe një herë dhe hidheni në kallëpin e lyer me vaj.

    Step 4
    Mark as Complete

    Keku i gatuar kështu piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë për 40-45 minuta.

    previous
    Supë me karrota
    next
    Supë me avokado
    • 12,396 Views
    • 50 min
    • Serves 6
    • Vështirësia: Easy
    • 180 grade

    Share it on your social network:

    Or you can just copy and share this url

    Ingredients

    Adjust Servings:
    1 gotë miell
    ½ gotë karrota
    ½ gotë arra
    1 gotë sheqer
    ½ gotë qumësht të freskët
    2 vezë
    2 sheqer vanilje
    ½ gotë vaj
    1 lugë e vogël kanellë Podravka
    1 lugë e vogël pluhur pjekurinash

    Bookmark this recipe

    Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

    previous
    Supë me karrota
    next
    Supë me avokado