0 0
Kek me kungulleshka

Kek me kungulleshka

Përbërësit

3 kungulleshka të grira në rende
100 gr rrush i thatë/stafidhe
rum ose aromë rumi
1 luge receli kanellë
6 vezë
200 gr sheqer
300 gr miell
1 pluhur pjekurinash
100 ml vaj
Kuzhina:

  Kungulleshkat jemi mësuar t’i përdorim në pjata me gjellëra perimesh, por nuk e kemi ditur se ato mund të shndërrohen fare lehtë në një ëmbëlsirë të shijshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 464 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Bëjmë bashkë të gjithë përbërësit, duke i miksuar mirë derisa të fitojmë një masë homogjene.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumi i përgatitur hidhet në tepsinë e lyer me pak yndyrë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqet në furrën e parangrohur në 185 gradë për 35-40 min.
  Dekori sipas dëshirës.

  i mëparshmi
  Tortë e shpejtë pa pjekje
  i ardhshmi
  Tortë Ferrero Rocher
  • 464 Pamje
  • 1 hr
  • Vështirësia: Mesatare
  • 185 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  3 kungulleshka të grira në rende
  100 gr rrush i thatë/stafidhe
  rum ose aromë rumi
  1 luge receli kanellë
  6 vezë
  200 gr sheqer
  300 gr miell
  1 pluhur pjekurinash
  100 ml vaj

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë e shpejtë pa pjekje
  i ardhshmi
  Tortë Ferrero Rocher