0 0
Kek me mollë e jogurt

Kek me mollë e jogurt

Ingredients

Adjust Servings:
2 vezë
1 gotë jogurt
½ gotë vaj
2 gota miell
4 molla
1 pluhur pjekurinash
100 gr sheqer
Cuisine:

  Ashtu si edhe gjërat e tjera klasike, edhe ushqimi klasik gjithmonë na shijon më shumë. Provojeni këtë recetë të shkëlqyeshme për një ëmbëlsirë të shpejtë që do të jetë e gatshme sa hap e mbyll sytë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,010 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini me sheqer. Shtoni gradualisht vajin e jogurtin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe miellin dhe pluhurin për pjekurina.

  Step 3
  Mark as Complete

  Brumin e përfituar zbrazeni në tavën e lyer me yndyrë dhe sipër tij shtoni mollat e grira në rende.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqeni për 25 minuta në furrën e parangrohur në 175 gradë. 10 minuta para përfundimit të pjekjes, kekut hidhjani sipër sheqerin dhe kthejeni sërish në furrë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Miks smoothie kundër kilogramëve të tepërt
  next
  Spinaq me mish të bluar
  • 1,010 Views
  • 40 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 175

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 vezë
  1 gotë jogurt
  ½ gotë vaj
  2 gota miell
  4 molla
  1 pluhur pjekurinash
  100 gr sheqer

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Miks smoothie kundër kilogramëve të tepërt
  next
  Spinaq me mish të bluar