0 0
Kek me recel

Kek me recel

Ingredients

Adjust Servings:
2 vezë
100 gr cokollatë gatimi
100 gr sheqer
80 gr miell
1/2 pluhur pjekurinash
kanellë
50 gr gjalpë
Për sherbetin:
100 gr cokollatë gatimi
1 lugë gjelle qumësht
2 lugë gjelle vaj
reçel
Cuisine:

  Një kek i butë dhe aromatik, të cilin do ta adhuroni.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 203 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini bashkë me sheqerin. Shtoni miellin bashkë me pluhurin për pjekurina, gjalpën dhe cokollatën e shkrirë si dhe pak kanellë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Krijoni një brumë homogjen dhe këtë zbrazeni në një tepsi më të vogël. Piqeni në furrën e parangrohur në 200 gradë për afro 35 minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kekun e nxehtë lyejeni me recel sipas dëshirës, pastaj me cokollatë të shkrirë bashkë me qumësht e me vaj.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Bukë shtëpie pa maja
  next
  Mëngjes me hithra
  • 203 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 vezë
  100 gr cokollatë gatimi
  100 gr sheqer
  80 gr miell
  1/2 pluhur pjekurinash
  kanellë
  50 gr gjalpë
  Për sherbetin:
  100 gr cokollatë gatimi
  1 lugë gjelle qumësht
  2 lugë gjelle vaj
  reçel

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bukë shtëpie pa maja
  next
  Mëngjes me hithra