0 0
Kek me shije limoni

Kek me shije limoni

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 vezë
100 gr sheqer
200 gr miell
200 gr grizë/ermik/semolina
1 lëvore limoni
150 gr rrush i thatë/stafidhe
100 ml vaj
200 ml jogurt
1/2 pluhur pjekurinash
1 sheqer vanilje
sheqer pluhur
Kuzhina:

  Një kek me shije freskuese limoni, që do t’iu bëjë ta gatuani shumë shpesh.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 486 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini me sheqer e më pas shtojini të gjithë përbërësit e tjerë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kekun e përgatitur piqeni në furrën e parangrohur në 200 gradë për 35 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas pjekjes, lëreni të ftohet e më pas priteni.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Karrota turshi
  i ardhshmi
  Brownie pa vezë
  • 1 486 Pamje
  • 50 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 vezë
  100 gr sheqer
  200 gr miell
  200 gr grizë/ermik/semolina
  1 lëvore limoni
  150 gr rrush i thatë/stafidhe
  100 ml vaj
  200 ml jogurt
  1/2 pluhur pjekurinash
  1 sheqer vanilje
  sheqer pluhur

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Karrota turshi
  i ardhshmi
  Brownie pa vezë