0 0
Kek Zebra

Kek Zebra

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
5 gota miell
2 ¼ gota sheqer
500 ml ujë
300 ml vaj
4 lugë gjelle kakao
1 pluhur pjekurinash
Kuzhina:

  Një kek i thjeshtë, që secilën herë që gatuhet, na shijon shumë me pamjen dhe shijen fenomenale.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 352 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin bëjeni bashkë me sheqerin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni pluhurin për pjekurina, vajin dhe ujin. Trazojini mirë të gjitha.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj, masën ndajeni në dy pjesë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në njërën pjesë shtoni kakaon.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në tavën e lyer me pak yndyrë dhe të spërkatur me miell, zbrazeni me kujdes njëherë pjesën e zezë të brumit dhe sipër saj pjesën e bardhë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Veproni kështu derisa të shpenzoni të gjithë brumin.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Kekun e përgatitur piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.

  i mëparshmi
  Krem për lyerjen e krepave
  i ardhshmi
  Biskota të bardha
  • 1 352 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  5 gota miell
  2 ¼ gota sheqer
  500 ml ujë
  300 ml vaj
  4 lugë gjelle kakao
  1 pluhur pjekurinash

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Krem për lyerjen e krepave
  i ardhshmi
  Biskota të bardha