0 0
Kërpudha në salcë të verës së bardhë

Kërpudha në salcë të verës së bardhë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr kërpudha
30 gr gjalpë
250 ml verë e bardhë
50 ml lëng pule
½ lugëz qepë
1 lugëz rigon
1 lugë hudhër e egër e freskët
Kuzhina:

  Provoni një pjatë të re dhe shijojeni këtë drekë të papërsëritshme dhe ekonomike.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 187 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kërpudhat lajini, pastrojini e vendosini në enën përkatëse.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Verën dhe lëngun e pulës bëjini bashkë. Shtoni rigonin dhe qepën e grirë imët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini e piperosini e më pas këtë masë hidheni mbi kërpudhat.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Enën mbulojeni me kapak e vendoseni në furrën e parangrohur në 220 gradë. Piqeni për 30 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejeni!

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Qiqrra të skuqura
  i ardhshmi
  Sallatë pule me makarona
  • 187 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 220

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr kërpudha
  30 gr gjalpë
  250 ml verë e bardhë
  50 ml lëng pule
  ½ lugëz qepë
  1 lugëz rigon
  1 lugë hudhër e egër e freskët

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Qiqrra të skuqura
  i ardhshmi
  Sallatë pule me makarona