0 0
Kofshë pule n’birrë

Kofshë pule n’birrë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg kofshë pule
350 ml birrë
4 thelpinj hudhre
vaj
piper i kuq
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Kofshë shumë të shijshme pule me aromë të vecantë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 272 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kofshët e pulës lajini e thajini me letër kuzhine.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini, piperosini e kalojini në piper të kuq.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj lyejini me vaj dhe lërini të pushojnë në frigorifer për disa orë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas kësaj periudhe, rendini në tepsi bashkë me thelpinjë e paqëruar të hudhrës dhe mbulojini me birrë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbulojini me folie alumini dhe piqini në furrën e parangrohur në 150 gradë për 2 orë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas dy orësh, largojeni folien e aluminit dhe temperaturën ngriteni në 200 gradë.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Vazhdojeni pjekjen edhe për 15 minuta të tjera.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Muffins me kokos
  i ardhshmi
  Ëmbëlsirë pa vezë
  • 1 272 Pamje
  • 4 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 150/200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kg kofshë pule
  350 ml birrë
  4 thelpinj hudhre
  vaj
  piper i kuq
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Muffins me kokos
  i ardhshmi
  Ëmbëlsirë pa vezë