0 0
Kofshë pule në salcë kërpudhash

Kofshë pule në salcë kërpudhash

Cuisine:

  Provojeni patjetër këtë recetë, sepse është nga ato receta, që iu bëjnë për vete, që në kafshatën e parë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 331 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kofshët kriposini e piperosini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kërpudhat pastrojini e pritini në thela.

  Step 3
  Mark as Complete

  Qepën pastrojeni e grijeni imët.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një enë të thellë, ngroheni gjalpën.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në të, skuqini kofshët nga të gjitha anët derisa t’u theket mirë lëkura.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pastaj largojini nga ena e lërini në një vend të ngrohtë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shtoni edhe pak vaj ulliri, qepën dhe kërpudhat.

  Step 8
  Mark as Complete

  Të gjitha skuqini shkurtimisht.

  Step 9
  Mark as Complete

  Mishin kthejeni tek ena, shtoni 100 ml verë, mbulojeni enën me kapak dhe vazhdojeni kaurdisjen në temperaturë të ulët derisa të zbutet mishi (ose për afro 30 minuta).

  Step 10
  Mark as Complete

  Në pjesën e mbetur të verës, hidhni miellin dhe piperin e kuq.

  Step 11
  Mark as Complete

  Këtë përzierje hidheni tek ena me mish, shtoni shtalpën dhe sipas nevojës kriposeni e piperoseni.

  Step 12
  Mark as Complete

  Vazhdojeni zierjen edhe për 10 minua të tjera derisa të trashet salca.

  previous
  Krofne të mbushura me arra
  next
  Mollë të pjekura
  • 331 Views
  • 1 hr
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krofne të mbushura me arra
  next
  Mollë të pjekura