0 0
Koktej Caipiroska

Koktej Caipiroska

Ingredients

Adjust Servings:
1 grusht gjethe mente
2 lugë gjelle sheqer i kaftë
3 limetë
2 gota vodka
2 gota tonik
3 kivi
kube akulli
Cuisine:

  Një koktej super i thjeshtë dhe pak i pazakonshëm, që do t’iu bëjë të lini mënjanë mojiton klasike e të kënaqeni me shijen e kësaj pijeje të mrekullueshme e freskuese.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 423 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjashtë gota mbushini me një të tretën e kivit të prerë, dy gjethe mente, një lugë të vogël sheqer dhe lëngun e gjysmë limete (lime).

  Step 2
  Mark as Complete

  Trazojeni mirë përbërjen e secilës gotë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas mbushini gotat me akull dhe me një të tretën e vodkës e një të tretën e tonikut.

  Step 4
  Mark as Complete

  Trazojini edhe një herë dhe para shërbimit dekorojini me nga një flegër kivi.

  Gëzuar!

  previous
  Banane të fërguara me kokos
  next
  Tortë Jaffa
  • 423 Views
  • 5 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 grusht gjethe mente
  2 lugë gjelle sheqer i kaftë
  3 limetë
  2 gota vodka
  2 gota tonik
  3 kivi
  kube akulli

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Banane të fërguara me kokos
  next
  Tortë Jaffa