0 0
Krem brokoli

Krem brokoli

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr brokoli
1 thelpinj hudhre
250 ml ajkë për gatim
2 lugë gjelle gjalpë
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një salcë e shijshme dhe shoqëruese e përsosur mishi, pastash ose orizi.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 279 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Brokolit vendosini në ujë të vluar me kripë për 4-5 minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas bluajini në blender e pas kësaj fërgojini në gjalpë bashkë me hudhrën e grirë imët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtojani ajkën për gatim, kriposeni e piperoseni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Gullash pak më ndryshe
  i ardhshmi
  Kek me mjedra e djathë ricotta
  • 279 Pamje
  • 15 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr brokoli
  1 thelpinj hudhre
  250 ml ajkë për gatim
  2 lugë gjelle gjalpë
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gullash pak më ndryshe
  i ardhshmi
  Kek me mjedra e djathë ricotta