0 0
Krem për lyerjen e krepave

Krem për lyerjen e krepave

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
200 gr gjalpë kikiriku
3 banane
60 gr sheqer
1 sheqer vanilje
1 lugë e vogël lëng limoni
Kuzhina:

  Gjalpa e kikirikut dhe bananja janë dy përbërës që kombinohen shkëlqyeshëm. Provojeni këtë krem të jashtëzakonshëm për lyerjen e krepave apo mbushjen e petullave.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 675 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Bananet bluajini me blender ose thjeshtë shtypini me pirun.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni sheqerin, sheqer vaniljen dhe lëngun e limonit.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj masën kalojeni në tenxhere dhe ziejeni duke e përzier vazhdimisht derisa të trashet.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Largojeni nga zjarri dhe shtojani gjalpën e kikirikut.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Kremin mund ta përdorni menjëherë ose ta ruani në kavanozë qelqi në frigorifer.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Gjoks pule në salcë preshi
  i ardhshmi
  Kek Zebra
  • 675 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  200 gr gjalpë kikiriku
  3 banane
  60 gr sheqer
  1 sheqer vanilje
  1 lugë e vogël lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjoks pule në salcë preshi
  i ardhshmi
  Kek Zebra