0 0
Krem qumështi me dredhëza

Krem qumështi me dredhëza

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1/2 kg dredhëza
1/2 l kos
4 lugë gjelle sheqer
opcional liker nese e beni kremin per femijet, likeri nuk shtohet
1 1/2 lugë gjelle ekstrakt vanilje
Kuzhina:

  Një recetë ideale për zamrën e pasdites për fëmijët në ditët me vapë përcëlluese. Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 683 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kosin e rrahim me mikser për disa minuta derisa të shkumojë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjatë kohës sa përziejmë kosin shtojmë edhe sheqerin dhe vaniljen.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Dredhëzat e opëtuara i shtojmë gjithashtu në mikser. Shtojmë edhe likerin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Kremi i përgatitur hidhet nëpër gotat e posacme. Servohet me akull.

  i mëparshmi
  Sallatë me shalqi
  i ardhshmi
  Versunkener Apfelkuchen-ëmbëlsirë gjermane me mollë
  • 683 Pamje
  • 10 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1/2 kg dredhëza
  1/2 l kos
  4 lugë gjelle sheqer
  opcional liker nese e beni kremin per femijet, likeri nuk shtohet
  1 1/2 lugë gjelle ekstrakt vanilje

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me shalqi
  i ardhshmi
  Versunkener Apfelkuchen-ëmbëlsirë gjermane me mollë