0 0
Krem supë me kungulleshka

Krem supë me kungulleshka

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
400 gr kungulleshka
200 ml qumësht
1 lugë gjelle gjalpë e njelmët
1 lugë gjelle miell
1 ½ lugë gjelle magdanoz i grirë imët
80 gr ajkë të thartë/shtalpë
800 ml ujë
1 lugë mëlmesa
Kuzhina:

  Nëse shtoni edhe krutonët, këtë supë mund ta shërbeni edhe gjellë kryesore.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 658 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kungulleshkat e pastrura e të grira vendosini në tenxhere, shtojuni 700 ml ujë dhe ziejini për 10 minuta në temperaturë mesatare.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni qumështin e gjalpën dhe ziejeni edhe për 5 minuta të tjera. Pastaj largojeni nga zjarri dhe miksojeni.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin trazojeni me 100 ml ujë dhe shtojeni tek supa. Shtoni edhe mëlmesat dhe shtalpën. Lërini të ziejnë të gjitha bashkë edhe 3-5 minuta të tjera.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj largojeni nga zjarri, shtoni magdanozin e grirë imët dhe shërbejeni me krutonë.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  10 fakte interesante për kuzhinën italiane
  i ardhshmi
  Smoothie me shalqi
  • 658 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  400 gr kungulleshka
  200 ml qumësht
  1 lugë gjelle gjalpë e njelmët
  1 lugë gjelle miell
  1 ½ lugë gjelle magdanoz i grirë imët
  80 gr ajkë të thartë/shtalpë
  800 ml ujë
  1 lugë mëlmesa

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  10 fakte interesante për kuzhinën italiane
  i ardhshmi
  Smoothie me shalqi