0 0
Krepa me fara lulëkuqesh

Krepa me fara lulëkuqesh

Ingredients

10 krepa/palpeta
150 gr fara lulëkuqeje
250 ml qumësht
3 lugë gjelle mjaltë
3 sheqer vanilje
100 ml pana ëmbëlsirash
Cuisine:

  Një mënyrë e përsosur për ta nisur ditën ose një darkë e shijshme me krepat që u kanë tepruar në mëngjes.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 87 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qumështin vendoseni të marrë një valë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Farat e lulëkuqes hidhini në 150 ml qumësht, shtoni mjaltën dhe një bustinë sheqer vanilje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejeni mirë e me këtë masë lyejini krepat.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pananë miksojeni e bashkojeni me 100 ml qumësht dhe sheqer vaniljen e mbetur.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë masë hidheni mbi krepat e lyera e të mbështjella në formë roleje.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë derisa të marrin një ngjyrë të bukur.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Toptha kokosi pa qumësht pluhur
  next
  Omëletë e shijshme me speca
  • 87 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  10 krepa/palpeta
  150 gr fara lulëkuqeje
  250 ml qumësht
  3 lugë gjelle mjaltë
  3 sheqer vanilje
  100 ml pana ëmbëlsirash

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Toptha kokosi pa qumësht pluhur
  next
  Omëletë e shijshme me speca