0 0
Krepa me pure patatesh

Krepa me pure patatesh

Ingredients

Adjust Servings:
1 filxhan ujë të ftohtë
1 vezë
¾ filxhan pure instant patatesh
1 lugë gjelle gjalpë
1 lugë gjelle vaj
kripë dhe piper i zi
mëlmesa
Cuisine:

  Këto krepa të holla, të shijshme dhe krokante mund t’i përgatisni thjeshtë duke përdorur pure instante patatesh.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 145 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezën rraheni bashkë me ujin dhe kripën në një enë të thellë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni purenë e patateve dhe trazojini mirë të gjitha derisa të fitoni një masë homogjene.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni mëlmesa sipas dëshirës dhe piperin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një tigan të madh ngroheni vajin dhe aty skuqini krepat.

  Step 5
  Mark as Complete

  Për t’u pjekur mirë, krepat duhet që në njërën anë të piqen për 10, ndërsa në tjetrën për 8 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Dekorojini sipas dëshirës, ndërsa mund t’i shërbeni të shoqëruara me shtalpë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Musaka me bishtaja
  next
  Tortë me portokall
  • 145 Views
  • 25 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 filxhan ujë të ftohtë
  1 vezë
  ¾ filxhan pure instant patatesh
  1 lugë gjelle gjalpë
  1 lugë gjelle vaj
  kripë dhe piper i zi
  mëlmesa

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Musaka me bishtaja
  next
  Tortë me portokall