0 0
Krepa pa qumësht e pa vezë

Krepa pa qumësht e pa vezë

Ingredients

Adjust Servings:
3 gota ujë
2 gota uji miell
6 gr pluhur pjekurinash
6 gr kripë
vaj për lyerjen e tiganit
Cuisine:

  Fëmijët u kërkojnë krepa, por ju nuk keni as qumësht e as vezë në shtëpi? Mos u sikletosni e as mos iu ankoni kujt. Ne kemi recetën për krepa pa qumësht e pa vezë, por si thoni le ta mbajmë sekret? Apo jo… më mirë po e ndajmë me ju dashamirët e ushqimeve Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 5,024 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Përzieni të gjithë përbërësit dhe fërgojeni në zjarr të mesëm derisa të skuqen mirë në të dyja anët.

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Lakër e kuqe turshi
  next
  Pitalka shtëpie
  • 5,024 Views
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 gota ujë
  2 gota uji miell
  6 gr pluhur pjekurinash
  6 gr kripë
  vaj për lyerjen e tiganit

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lakër e kuqe turshi
  next
  Pitalka shtëpie