0 0
Krepa me shije çokollate

Krepa me shije çokollate

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
270 gr miell
30 gr kakao
kripë
sheqer
250 ml qumësht
250 ml ujë me gaz
2 vezë
20 gr gjalpë
Kuzhina:

  Krepat vërtetë janë një desert i pa konkurencë. Seriozisht! E sidomos kur kanë shije cokollate….

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 181 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin e kakaon kalojeni në sitë. Shtoni kripën e sheqerin dhe përziejini mirë të gjitha. Më pas shtoni edhe qumështin, ujin me gaz, vezët dhe gjalpën.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë të gjitha derisa të fitoni një brumë homogjen.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Tiganin ku do të piqni krepat nxejeni në temperaturë të lartë, pastaj hidhjani pak vaj, të cilin do ta shpërndani me letër kuzhine përgjatë gjithë tiganit.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqni krepat derisa të shpenzoni të gjithë brumin.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Derisa janë të nxehta, krepat e pjekura mbushen me krem lajthish, dredhëza e banane. Para përdorimit, spërkaten me kakao pluhur.

  i mëparshmi
  Tortë toffee
  i ardhshmi
  Makarona me spinaq e salmon
  • 1 181 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  270 gr miell
  30 gr kakao
  kripë
  sheqer
  250 ml qumësht
  250 ml ujë me gaz
  2 vezë
  20 gr gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë toffee
  i ardhshmi
  Makarona me spinaq e salmon