0 0
Krepa të mbushura me pazi

Krepa të mbushura me pazi

Ingredients

Adjust Servings:
16 krepa
300 gr pazi ose spinaq
2 thelpinj hudhre
4 lugë gjizë
2 lugë ajkë të thartë/shtalpë
100 ml qumësht
vaj ulliri
kripë
Cuisine:

  Këto krepa të njelmëta mund t’i shërbeni si paragjellë ose si darkë të lehtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 211 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Pazin (ose spinaqin) ziejeni në ujë të kriposur për 15 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pas zierjes, kullojeni e priteni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një tigan vendosni pak vaj ulliri, shtoni pazin, hudhrën, shtalpën dhe gjizën. Kaurdisini për disa minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Me këtë masë mbushini krepat e mbështillini në role.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipas dëshirës, roletë e përgatitura mund t’i kaloni në troshka buke e t’i skuqni në vaj për 2-3 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Mollë të pjekura
  next
  5 arsye përse duhet të hani sa më shumë qepë të kuqe
  • 211 Views
  • 20 min
  • Serves 8
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  16 krepa
  300 gr pazi ose spinaq
  2 thelpinj hudhre
  4 lugë gjizë
  2 lugë ajkë të thartë/shtalpë
  100 ml qumësht
  vaj ulliri
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mollë të pjekura
  next
  5 arsye përse duhet të hani sa më shumë qepë të kuqe