0 0
Kroketa me patate

Kroketa me patate

Ingredients

500 gr patate
250 gr djath mozzarella
1 filxhan miell
1 filxhan troshka buke/galetë
2 vezë
Cuisine:

  Një paragjellë e shijshme që do të kënaq më të vegjlit tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,366 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet qërojini, pritini dhe vendosini të ziejnë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj shtypini me pirun, shtojuni djathin mozzarella dhe me duar formësoni kroketat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kroketat e përgatitura kalojini në miell, pastaj në vezë e në fund në galetë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Fërgojini në vaj të nxehtë derisa të skuqen.

  previous
  Krem vanilje me mjedra
  next
  Shpageti me karkalecë
  • 1,366 Views
  • 40 min
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  500 gr patate
  250 gr djath mozzarella
  1 filxhan miell
  1 filxhan troshka buke/galetë
  2 vezë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krem vanilje me mjedra
  next
  Shpageti me karkalecë