0 0
Kroketa me patate

Kroketa me patate

Përbërësit

1 kg patate
1 qepë
2 vezë
2 lugë gjelle ajke e thartë
sipas nevojës miell
kripë dhe piper i zi
vaj
Kuzhina:

  Gatuajini këto kroketa të thjeshta e të shpejta patatesh dhe shijojini me salcën tuaj të preferuar.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 947 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet e qepën qërojini e më pas grijini në rende.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojani kripën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojani edhe vezët, ajkën dhe miellin derisa të fitoni një masë mesatarisht të trashë, të cilën mund ta merrni me lugë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Kroketat e përgatitura fërgojini në vajin e ngrohur, derisa të skuqen mirë.
  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Toptha
  i ardhshmi
  Speca të mbushur me oriz
  • 1 947 Pamje
  • 30 min
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 kg patate
  1 qepë
  2 vezë
  2 lugë gjelle ajke e thartë
  sipas nevojës miell
  kripë dhe piper i zi
  vaj

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Toptha
  i ardhshmi
  Speca të mbushur me oriz