0 0
Kryelanë misri

Kryelanë misri

Ingredients

Adjust Servings:
3 vezë
150 ml vaj
200 ml qumësht
400 ml kos
400 gr miell misri
200 gr miell gruri
1 pluhur pjekurinash
kripë
të grirë spinaq
Cuisine:

  Kjo kryelanë tradicionale do t’ju mahnis me shijen e jashtëzakonshme dhe shpejtësinë , me të cilën gatuhet. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 6,364 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit bëhen bashkë dhe krijohet një masë homogjene.

  Step 2
  Mark as Complete

  Brumi vendoset në tavën e lyer me vaj dhe piqet në furrën e ngrohur në 250 gradë derisa të skuqet.

  previous
  Pilaf me perime pranverore
  next
  Omëletë me spinaq
  • 6,364 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 250

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 vezë
  150 ml vaj
  200 ml qumësht
  400 ml kos
  400 gr miell misri
  200 gr miell gruri
  1 pluhur pjekurinash
  kripë
  të grirë spinaq

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pilaf me perime pranverore
  next
  Omëletë me spinaq