0 0
Kube me arra e çokollatë

Kube me arra e çokollatë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
250 gr gjalpë
12 lugë gjelle sheqer pluhur
200 ml ujë me gaz
8 lugë gjelle arra të bluara
300 gr miell
1 pluhur pjekurinash
100 gr cokollatë gatimi
Glazura:
200 gr cokollatë gatimi
80 gr gjalpë
Kuzhina:

  Të gjithë përbërësit për këtë ëmbëlsirë i keni në shtëpi. Ju mbetet vetëm të kënaqeni me shijen e saj.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 224 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  200 gr gjalpë lërini të qëndrojnë në vend të ngrohtë, ndërsa kur të zbutet mirë rraheni bashkë me sheqerin pluhur.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Duke e rrahur masën vazhdimisht shtoni edhe ujin me gaz dhe gradualisht edhe arrat, miellin e bërë bashkë me pluhurin për pjekurina dhe çokollatën e grirë në rende.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar zbrazeni në tavën e lyer me pjesën tjetër të gjalpës (50 gr).

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për afro gjysmë ore.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ëmbëlsirës së pjekur hidhjani glazurën e bërë me çokollatë e gjalpë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Lazanje me mish të bluar
  i ardhshmi
  Supë pranverore franceze
  • 224 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  250 gr gjalpë
  12 lugë gjelle sheqer pluhur
  200 ml ujë me gaz
  8 lugë gjelle arra të bluara
  300 gr miell
  1 pluhur pjekurinash
  100 gr cokollatë gatimi
  Glazura:
  200 gr cokollatë gatimi
  80 gr gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Lazanje me mish të bluar
  i ardhshmi
  Supë pranverore franceze