0 0
Kuglof me çokollatë

Kuglof me çokollatë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
200 gr gjalpë
200 gr sheqer
150 gr miell
150 gr çokollatë e zezë
40 gr kakao
5 vezë
1/2 pluhur pjekurinash
Kuzhina:

  Një ëmbëlsirë përplot çokollatë dhe me shumë shije.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 229 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin bashkojeni me pluhurin për pjekurina dhe kakaon.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën e mbajtur në temperaturë ambienti rraheni bashkë me sheqerin e më pas shtojani vezët një nga një.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe miellin dhe çokollatën e grirë në kubikë të vegjël.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar zbrazeni në kallëpin për kuglof dhe piqni në furrën e parangrohur në 200 gradë për 10 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj uleni temperaturën në 150 gradë dhe vazhdojeni pjekjen edhe për 40 minuta të tjera.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Të mirat e konsumimit të xhenxhefilit
  i ardhshmi
  Gjellë me rrepa të kuqe
  • 229 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  200 gr gjalpë
  200 gr sheqer
  150 gr miell
  150 gr çokollatë e zezë
  40 gr kakao
  5 vezë
  1/2 pluhur pjekurinash

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Të mirat e konsumimit të xhenxhefilit
  i ardhshmi
  Gjellë me rrepa të kuqe