0 0
Kumbulla të pjekura

Kumbulla të pjekura

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg kumbulla të pjekura mirë
200 gr sheqer kafe
1 lugë reçeli kanellë Podravka
Kuzhina:

  Tani që jemi në sezonën e kumbullave, mos e lini pa e provuar këtë recetë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 506 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Një tepsi të madhe mbulojeni me letër për pjekje.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kumbullat lajini mirë, ndani përgjysmë dhe largojuni bërthamat.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Kumbullat e pastruara renditini në tepsinë e përgatitur.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë, bëjeni bashkë sheqerin me kanellën. Me këtë masë spërkatini kumbullar e renditura në tepsi.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj, tepsinë vendoseni në furrë dhe kumbullat piqini për 20 minuta ose derisa të shkrihet sheqeri sipër tyre.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas kësaj, kumbullat lërini të ftohen tërësisht. Kur të jenë ftohur, vendosini në kavanozë bashkë me lëngun që kanë lëshuar.

  Hapi 8
  E kam përfunduar këtë hap

  Ruajini në frigorifer. Do të habiteni sa të shijshme janë!

  i mëparshmi
  Sallatë me domate e speca të pjekur
  i ardhshmi
  Sallatë e ngrohtë me pulë
  • 506 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kg kumbulla të pjekura mirë
  200 gr sheqer kafe
  1 lugë reçeli kanellë Podravka

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me domate e speca të pjekur
  i ardhshmi
  Sallatë e ngrohtë me pulë