0 0
Kungulleshkë me mish bibe

Kungulleshkë me mish bibe

Ingredients

Adjust Servings:
4 kungulleshka
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 qepë e kuqe
2-3 thelpinj hudhre
450 gr mish i bluar bibe
1 lugëz rigon
kripë dhe piper i zi
2 domate
djath feta
Cuisine:

  Një drekë e shijshme për më pak se gjysmë ore? Po, është e mundur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 425 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë. Fundin e tavës mbështilleni me letër kuzhine.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kungulleshkat ndajini për së gjati e më pas largojuni tulin me ndihmën e një luge, duke krijuar kështu një gropëz.

  Step 3
  Mark as Complete

  Vendosini në tavën e përgatitur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një tigan hidhni vajin e ullirit e aty skuqeni qepën. Shtoni edhe hudhrën dhe mishin e bluar të bibës e vazhdojeni kaurdisjen edhe për 6-7 minuta në temperaturë mesatare.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni mëlmesat, domatet e prera në kubikë, kripë e piper sipas shijes dhe vazhdojeni kaurdisjen edhe për 2-3 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Me këtë masë mbushini kungulleshkat e më pas vendosini në furrën e parangrohur për 10 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, hidhjuni sipër copëza djathi feta e shërbejini të ngrohta.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Tost francez me shije portokalli
  next
  Pulë ekzotike në salcë
  • 425 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 kungulleshka
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  1 qepë e kuqe
  2-3 thelpinj hudhre
  450 gr mish i bluar bibe
  1 lugëz rigon
  kripë dhe piper i zi
  2 domate
  djath feta

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tost francez me shije portokalli
  next
  Pulë ekzotike në salcë