0 0
Kungullor me petë të gatshme

Kungullor me petë të gatshme

Ingredients

Adjust Servings:
800 gr kungull
600 gr petë për pite
1 sheqer vanilje
sheqer pluhur
vaj
ujë
një fije pluhur pjekurinash
Cuisine:

  Një paragjellë e shijshme që do t’i mahnisë mysafirët tuaj!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 168 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kungullin pastrojeni, prijeni e grijeni trashë në rende.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj kaurdiseni në tigan bashkë me sheqerin, sheqer vaniljen dhe pak vaj.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtrojini 3 peta përnjëherë, por duke e spërkatur secilën me pak vaj, ujë dhe pluhur pjekurinash.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në petën e tretë hidhni mbushjen me kungull e pastaj petët mbështillini në formë roleje ose sipas dëshirës.

  Step 5
  Mark as Complete

  Veproni kështu deri në shpenzimin e të gjithë materialit.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur në 250 gradë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pas pjekjes spërkateni me sheqer pluhur e sheqer vanilje.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Speca të mbushur në mënyrë vegjetariane
  next
  Akullore me banane
  • 168 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 250

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  800 gr kungull
  600 gr petë për pite
  1 sheqer vanilje
  sheqer pluhur
  vaj
  ujë
  një fije pluhur pjekurinash

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Speca të mbushur në mënyrë vegjetariane
  next
  Akullore me banane