0 0
Lakër e kuqe turshi

Lakër e kuqe turshi

Përbërësit

1 lakër e madhe e kuqe
2 lugë gjelle kripë e trashë
2.5 gr limontos
uthull
ujë
Kuzhina:

  Shpesh na bie të konsumojmë lakër të kuqe turshi nëpër restorante, por t njëjtën mund ta përgatisimin fare lehtë edhe vetë në shtëpi. Provojeni!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 360 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Lakra e pastruar pritet me thikë imët. I shtojmë kripën dhe limontozin dhe e përziejmë mirë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj lakrën e hedhim në kavanozin përkatës. I hedhim ujë dhe rreth 60 ml uthull. Pasi i vendosim kapakun, kavanozin e tundim mirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Lakra turshi vendoset në një vend të ftohtë e të errët.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Zakonisht është e gatshme për konsumim pas 4 ditësh.

  i mëparshmi
  Meringa
  i ardhshmi
  Krepa pa qumësht e pa vezë
  • 2 360 Pamje
  • 15 min
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 lakër e madhe e kuqe
  2 lugë gjelle kripë e trashë
  2.5 gr limontos
  uthull
  ujë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Meringa
  i ardhshmi
  Krepa pa qumësht e pa vezë